Nejmenší zoologická zahrada v Česku se rozrůstá

V Chlebech na Nymbursku dnes odpoledne slavnostně otevřou zvířecí pavilón pro gepardy a kvagy. Pokud si uděláte do ZOO výlet, pak zjistíte, že půjde o hodně netradiční zvířecí domov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpočívající gepardi | Foto: Wikimedia Commons, James Tempe

Pavilon pro gepardy má podobu jakési africké stavby – a ne náhodou. Připomíná totiž památku doktora Davida Livingstona. Ten se do dějin zapsal coby první Evropan, který prošel Afrikou od západu na východ.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do ZOO zve Michal Trnka

Ředitel chlebské ZOO René Franěk k tomu dál říká: „Má pokojíček vyzdobený artefakty z Afriky.“ Právě netradičně vyzdobený pokoj je domovem i gepardice Mzuri, která ve zdejší zoologické zahradě patří k nejoblíbenějším zvířatům. V novém pavilonu má dokonce i postel. „Ona totiž celý život spala v posteli. Spala s námi a teď má svou vlastní,“ vysvětlil Franěk.

Ve venkovním ve výběhu gepardů si už dnes odpoledne můžete prohlédnout i zebry zvané kvagy, které byly vyhubeny už v devatenáctém století.

Od dnešních zeber se lišily především zbarvením– typické pruhy měly jen na hlavě a krku. Ve zdejší zoo najdete věrné duplikáty těchto zvířat v životní velikosti.

Milan Kopp, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme