Nejsme žádní podvodníci, říkají lidé z firmy, odkud putovaly lasagne s koninou

Zaměstnancům z opavské firmy Nowaco, kteří jsou zvyklí na mrazivé prostředí, je teď pořádně horko. Inspekce potvrdila, že v lasagních, které prodávají, je koňské maso. Auta proto dnes začala odvážet z prodejen lasagne zpátky do opavského skladu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tato zásilka lasagní Nowaco do obchodů nedorazila

Tato zásilka lasagní Nowaco do obchodů nedorazila | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

S ředitelem distribučního depa Martinem Sajdou vstupujeme do mrazírenského skladu a na konci vidíme paletu s etiketou „pozastaveno“.

„To zboží jsou právě lasagne, které jsme si odložili v tomto skladu, a dnešním dnem se nám začínají vracet kartony od našich zákazníků, které přidáme k této paletě,“ popisuje Sajda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve skladu firmy, která prodávala lasagne s koninou, natáčela reportérka Andrea Čánová

Je tady minus 25 stupňů, a tak co nejrychleji odcházíme. Na chodbách je o něco tepleji. Chlapy v huňatých čepicích a zimních bundách, kteří tady jezdí s vozíky, celá aféra pořádně naštvala.

„Já osobně můžu ze své zkušenosti říct, že mám ty lasagne doma a nejsou zdravotně závadné. Normálně je používáme a chutnají výborně, to koňské maso tam nepoznáte,“ přesvědčuje mě jeden z pracovníků.

„Nejsme v žádném případě podvodníci. Vypadá to, že i výrobce, kterým nám lasagne prodal, a ten de facto patří k největším výrobcům mražených polotovarů v Evropě, byl podveden svým dodavatelem, který mu toto maso dodal,“ přidává se šéf distribučního skaldu Martin Sajda.

Lasagne Nowaco s koňským masem | Foto: Andrea Čánová

Stovky krabiček s barevným nápisem lasagne teď podle něj skončí v kafilérii. „Nadále bude toto zboží málo skoro neprodejné, skoro neprodejné. Podle mých informací bude nejspíš zlikvidováno,“ potvrzuje ředitel.

Jak dodává, pokud už má někdo výrobek doma, záleží na něm, zda ho sní, nebo ne. „Zboží je zdravotně nezávadné. Je to spíš etický nebo psychologický problém. Takže pokud toto zboží bude chtít vrátit, ať kontaktuje svého prodejce.“

Andrea Brtníková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme