Nejstarší obyvatelka Česka odvolila v Kroměříži. Je jí 107 let

Zažila dobu habsburské monarchie, období první republiky, obě světové války, začátky a rozvoj Baťových závodů a pamatuje i všechny prezidenty naší země. Tím vším se může pochlubit Marie Smejkalová z Kroměříže. 12. září oslavila sté sedmé narozeniny a je momentálně nejstarším občanem České republiky. Stále se velmi zajímá o politiku a volby nevynechává.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Smejkalová. V září oslavila 107 narozeniny

Marie Smejkalová. V září oslavila 107 narozeniny | Zdroj: ČTK

„Fotografujte mladší, šikovnější,“ směje se Smejkalová. Blesky fotoaparátů, kamery a nastrčené mikrofony asi nebyly tím, po čem by Marie Smejkalová nejvíce toužila. Přesto byla velmi milá a pokorně čekala, až dorazí volební komisaři s urnou.

„Najdi mi tu stranu, já už neumím číst, já nevidím,“ upozorňuje Smejkalová. Její praneteř Simona, která se o ni už léta stará, jí s odvolením pomáhá. „Včera se dívala na televizi a přemýšlela. Už měla jisto, kterou stranu bude volit a jednoho pána, který se jí líbil, tak řekla, že také zvolí,“ popisuje Simona.

Stosedmiletá paní Smejkalová volila jak v komunálních, tak senátních volbách. A pokaždé vybrala jinou stranu. „Celý život volím stejně. Pokaždé, když byly volby, jsem se jich zúčastnila.“

A když se prý politici hašteří, má k tomu paní Smejkalová podle její praneteře specifický komentář. „Jen ať se poperou, když už do toho šli,“ uzavírá Simona.

Pavel Sedláček, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme