Nejstarší sklářská škola přijímá nové studenty, budoucnosti ale stále nemá jistou

Středa je posledním dnem, kdy se lze přihlásit ke studiu na uměleckých školách. Nové studenty přijímá také nejstarší sklářská škola na světě v Kamenickém Šenově na Českolipsku. Přitom ještě nedávno hrozil škole zánik a dodnes nemá budoucnost definitivně vyřešenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před libereckým krajským úřadem demonstrovali studenti a učitelé ze sklářské školy | Foto: Eva Malá

Liberecký kraj chtěl školu sloučit se sklářskou školou v Novém Boru. To se vedení školy v Kamenickém Šenově nelíbilo, fakticky by to totiž znamenalo její zánik.

Přehrát

00:00 / 00:00

O budoucnost sklářské školy v Kamenickém Šenově se zajímala reportérka Šárka Škapiková

Pomoc přislíbilo ministerstvo školství, zatím si ale školu reálně nepřevzalo, jak potvrzuje krajský náměstek Radek Cikl.

„Stále probíhají jednání. Trochu nás z Libereckého kraje mrzí, že se to poněkud zpožďuje, a doufáme, že ministerstvo školství svému závazku dostojí.“

Také František Janák z vedení sklářské školy v Kamenickém Šenově věří, že ministerstvo svým slibům dostojí.

„Naše škola pokračuje dál bez problémů a samozřejmě nám v tom pomáhá fakt, že jsem byl při rozhovoru na ministerstvu školství panem náměstkem Němcem ubezpečen, že podpora naší školy skutečně v příštím roce se uskuteční,“ říká Janák.

Studenty přijímají i v Novém Boru. „V uměleckých oborech nabízíme výtvarné zpracování skla a světelných objektů, to je čtyřletý obor s maturitou, a obor design interiéru, též čtyřletý s maturitou,“ upřesňuje ředitelka sklářské školy Ilona Jindrová.

Ještě dnes tedy mohou studenti podat přihlášky na obě sklářské školy a samozřejmě také na všechny ostatní umělecké obory v Česku.

Martin Hromádka, Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme