Nejvážněji popálení po výbuchu ve Frenštátě jsou mimo ohrožení života

Nejvážněji zraněným po výbuchu panelového domu ve Frenštátě z minulého měsíce se daří lépe. Lékaři považují jejich stav za stabilizovaný, nejsou už v ohrožení života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demolice domu poničeného výbuchem ve Frenštátě pod Radhoštěm

Demolice domu poničeného výbuchem ve Frenštátě pod Radhoštěm | Zdroj: ČTK

V péči lékařů z Fakultní nemocnice Ostrava zůstávají tři pacienti s těžkými popáleninami.

„Pozitivní je, že se jejich zdravotní stav zlepšuje. Dva nejvážněji zranění zůstávají stále udržovaní v umělém spánku, třetí z pacientů je již plně při vědomí,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Nejvážnější poranění měl manželský pár, stav muže i ženy byl po převozu do nemocnice kritický. Utrpěli popáleniny na 60, respektive 90 procentech těla.

Podle Oborného použili lékaři při jejich léčbě nejmodernější postupy popáleninové medicíny. „Mezi ně patří i použití umělé kůže Integra, která zásadním způsobem pomáhá při léčbě hlubokých a rozsáhlých popálenin,“ popsal mluvčí.

Radnice začně příští týden rozdělovat peníze ze sbírek pro postižené

Dům s šesti byty explodoval v neděli 17. února. Podle nejpravděpodobnější verze policie problémový nájemník přízemního bytu Antonín Blažek napustil prostory domu plynem a poté založil požár. Zřejmě se tak mstil za to, že kvůli dluhům o byt přišel.

Číslo speciálně zřízeného účtu veřejné sbírky, na který mohou lidé zaslat finanční příspěvek na pomoc postiženým, je 3880277/0100.

Při výbuchu zemřel on a dalších pět obyvatel domu. Mezi oběťmi jsou tři děti ve věku od tří do jedenácti let. Dalších 11 lidí utrpělo zranění.

Tragédie vyvolala obrovskou vlnu solidarity. I bezmála měsíc po tragédii lidé posílají peníze na speciální účet, který na pomoc obětem zřídila tamní radnice. K dnešku už se pro ně vybralo přes 17 a půl milionu korun. Dalších více než 800 tisíc dárci vhodili do pokladničky v recepci městského úřadu.

Vybrané prostředky začne radnice rozdělovat už příští týden. Zastupitelé mají ve středu na mimořádném zasedání rozhodnout, jakým způsobem se budou peníze jednotlivým rodinám přidělovat.

Martin Hromádka, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme