Nejvíce obětí jedovatého metanolu hlásí z Ostravska

Metanol v lahvích s alkoholem v Česku letos zabil téměř čtyři desítky lidí. Vyplývá to z policejních statistik. Podklady pro první hromadnou žalobu už dokončují policisté i státní zástupci. Nejvíc lidí zemřelo po vypití jedovatého alkoholu na Ostravsku. V tomto regionu si už metanol vyžádal přes dvacítku obětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detail lahve s alkoholem (ilustr. foto) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Luštil křížovku a najednou měl kolem sebe mlhu. Pak se pan Jaroslav dostal do péče havířovských lékařů.

„Prostě jsem koupil v Českém Těšíně špatný líh a udělal jsem si z toho rum. Ten rum jsem si dával do čaje. Šlo to rychle. Kolek tam nebyl. Ať si lidi dávají bacha,“ říká Jaroslav.

Tomuto muži lékaři naštěstí zrak zachránili, ne vždy se to ale povedlo. Pro doktory byl metanol velkou neznámou a velkou zkouškou.

„Metanol je velký herec, klinicky se projevuje v mnoha podobách. Pokud ti lidé přijdou pozdě, což u těch našich prvních pacientů bylo, že přišli několik dní po konzumaci, tak už metanol v krvi ani není a přijít na příčinu jejich těžkého stavu bylo velmi těžké,“ vzpomíná náměstek ředitele havířovské nemocnice Jaroslav Lux.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme