Nejzadluženější obec Česka chce získat bezúročnou půjčku. Připravuje soupis pohledávek

Nejzadluženější obec republiky možná opět začne fungovat normálně. Prameny na Chebsku mají podle Regionálního deníku šanci získat od ministerstva financí bezúročnou půjčku. Obec nyní oslovuje své věřitele a dává dohromady soupis pohledávek. Vedení Pramenů poté čeká vyjednávání o půjčce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obec Prameny | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Prameny by díky bezúročné dlouhodobé půjčce mohly konečně realizovat projekty, které jsou v obci zapotřebí, například opravit čističku a nefunkční kanalizaci.

Obec nyní nemůže požádat ani o dotace, nesplňuje totiž podmínku bezdlužnosti. Pramenům pomáhá i vedení Karlovarského kraje. Podařilo se mu například vyjednat se Státním pozemkovým úřadem odpuštění penále a úroků ve výši 21 milionů korun.

Do problémů se obec na Chebsku dostala před lety, kdy investovala do vrtů a přípravy stáčírny minerálních vod. Projekt ale padl a zůstaly dluhy. Obec přišla o téměř všechen majetek a na několik let ji řídil správce. Odvážlivci, kteří se chtěli postavit dluhům ve výši téměř sto milionů korun, se našli až v roce 2012.

Tereza Janouškovcová Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme