Několik set lidí podepsalo v Olomouci petici proti KSČM v čele krajského školství

Také v Olomouci protestují proti zastoupení komunistů ve vedení kraje. Několik set lidí se dnes pomocí petice postavilo proti jmenování člena KSČM Zdeňka Švece do funkce náměstka pro oblast školství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Rozbořil (ČSSD). Předvolební debata z Olomouckého kraje | Foto: Radim Beznoska

Petici, kterou dnes převzal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, sepsal vedoucí katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého Jaroslav Miller a podepsalo ji dalších několik set lidí.

„Já jsem vyjádřil panu hejtmanovi moji úzkost z toho, že školství je ovládáno KSČM, že má v sobě negativní symboliku. Domnívám se, že tento krok vyplodí určitou schizofrenii přímo v učebním procesu na základních a středních školách,“ vysvětlil Miller.

Hejtman Jiří Rozbořil uvedl, že s Jaroslavem Milerem o celé věci už jednal. Osobně prý jeho postoj v záležitosti chápe.

„Nicméně na druhé straně jsem mu řekl, že krajský náměstek netvoří zákony, netvoří legislativu, pouze svým způsobem přerozděluje peníze a spravuje majetek přes školství. Ale nijakým způsoben nezasahuje do osnov po stránce ideologické nebo jakékoli,“ řekl.

Jana Zemková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme