Některé finanční úřady až do konce ledna prodlužují úřední hodiny

Některé finanční úřady mají ode dneška rozšířené úřední hodiny. Do konce ledna je totiž termín pro podání daňového přiznáni k dani z nemovitých věcí. To musí odevzdat všichni, kteří loni koupili, zdědili nebo jiným způsobem získali nějakou nemovitost.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podání daňového přiznání na finančním úřadě. (Ilustrační snímek)

Podání daňového přiznání na finančním úřadě. (Ilustrační snímek) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Například na jižní Moravě se podle mluvčího tamní finanční správy Davida Stančíka prodloužení úředních hodin týká všech okresů.

„Všech podatelen po celém kraji, to znamená od Brna až po Znojmo. Všude budou rozšířené úřední hodiny na podatelnách, jedná se celkem o 6 dnů. Standardně je to v pondělí od 8 do 17, bude to rozšířeno i na úterky a čtvrtky a prodlouží se nám doba i v pátky,“ uvedl Stančík.

Od letoška finanční úřady umožňují zaplatit daň z nemovitostí přes inkaso. Podmínky jsou podle mluvčího Davida Stančíka tři.

„Musím být poplatníkem této daně, to znamená vlastním nějakou nemovitost, do konce ledna dodám finančnímu úřadu speciální formulář pro toto placení přes SIPO a k tomu přiložím lístek o přidělení čísla SIPO nebo nějaký výpis SIPO, aby bylo opravdu jasné, že můžete touto cestou platit,“ vysvětlil.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme