Některé speciální školy na Vysočině zavádějí výuku pomocí tabletů, postižené děti to baví

Dotykové počítače, tedy tablety, jsou novou revoluční technologií především ve speciálních školách. Usnadňují výuku a umožňují dorozumívání i s jinak nemluvícími žáky. Pomocí tabletů se učí například postižené děti ve speciální škole v Třebíči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce s komunikační aplikací na tabletu ve speciální škole | Foto: Jana Bartíková

Děti se středně těžkým až těžkým mentálním postižením, které se učí ve speciální třebíčské škole, díky tabletu dostanou možnost se vyjádřit, i když samy nemluví. Vše, co potřebují sdělit, ukazují na displeji pomocí obrázků a tablet to řekne za ně.

Dorozumívání ale je jen jedna z možností používání tabletu. Postižené děti to baví a tak se dokážou třeba hodinu a půl soustředit jen na výuku. Doplňují třeba písmenka nebo slova do vět či hledají různé obrázky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o tom, jak výuka pomocí tabletu probíhá, natáčel ve speciální škole v Třebíči redaktor Michal Malý

„Má v sobě řadu možností,“ potvrzuje ředitel speciální školy v Třebíči Milan Šelle.

„Je třeba opatřen fotoaparátem, kde si můžou nafotit vycházku venku, potom si to mohou promítnout v televizi, mohou si zaznamenávat, kudy prošli. Kde byli, co tam zajímavého viděli. Třeba si v lese vyfotí nějakého ptáčka a pak budou hledat k tomu podrobnosti. Má to obrovské možnosti,“ přibližuje.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme