Některé vleky v Libereckém kraji pojedou o víkendu naposledy

Dostatek sněhu, slunečné počasí a žádné fronty. To jsou největší lákadla ski areálů v Libereckém kraji. V některých z nich se ale bude o tomto víkendu jezdit naposledy. Jinde ještě zimní sezona zdaleka nekončí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rolba na stadionu v Bedřichově | Foto: Šárka Škapiková | Zdroj: Český rozhlas

Většina areálů v Libereckém kraji avizuje na víkend ideální podmínky. Už dnes si například na Javorníku, na Ještědu a také v Bedřichově všichni lyžaři velmi pochvalovali počasí, úpravu sjezdovek a také to, že na horách svítí slunce.

Díky tomu, že skončila série jarních prázdnin, se navíc hory značně vyprázdnily a zůstalo na nich minimum lyžařů. Před vleky a lanovkami tak nejsou žádné fronty.

Lyžovat se bude i Krušných horách. Dostatek sněhu a jízdu na všech sjezdovkách slibují lyžařské areály na Klínovci, Božím Daru i na ústecké Telnici. Na Teplickém Bouřňáku se bude o tomto víkendu jezdit naposledy.

O víkendu se zavřou také sjezdovky u Jablonce nad Jizerou nebo některé sjezdovky na Ještědu, třeba oblíbená sjezdovka na Pláních bude jezdit do neděle, pak se uzavře. Sezona skončí v neděli také na několika místech v Krkonoších, třeba na Bubákově.

Pro běžecké lyžování už podmínky příliš ideální nejsou ani teď. Například Jizerská magistrála se bude ještě dnes v noci pro nadcházející víkend upravovat, ale už to bude možná letošní poslední úprava. Sněhu ubývá a místy jsou ve stopách už vydřená místa, tráva a kamení. Sníh taje také v areálu ve Vesci nebo třeba ve Smržovce.

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme