Některé základní školy se bojí, že na výuku dvou cizích jazyků nebudou mít pedagogy

Žáci na základních školách a víceletých gymnáziích se budou od září povinně učit dva cizí jazyky. Změny připravilo ministerstvo školství po diskuzi s učiteli i rodiči. Ředitelé se ale bojí, že ne všechny školy budou mít na dva jazyky dostatečně kvalifikované pedagogy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Základní škola. Ilustrační foto.

Základní škola. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Podobný názor má i předseda asociace ředitelů gymnázií Jiří Kuhn. „Druhý cizí jazyk by byla povinnost vzít na úkor volitelných předmětů. To by možná byla škoda. Nicméně studium dvou cizích jazyků už v úrovni základního vzdělávání nepokládám za cestu špatným směrem. Může se ale stát, že personálně na to školy připraveny nebudou,“ řekl Kuhn.

Děti se na základních školách budou povinně učit dva cizí jazyky nejpozději od osmé třídy. Vyplývá to z osnov, které pozměnilo ministerstvo školství.

Výjimkou budou pouze děti se zdravotním postižením nebo poruchami učení. Šestihodinovou dotaci týdně, kdy se jejich spolužáci budou učit právě druhý cizí jazyk, využijí na pilování toho prvního.

Učitelé budou nově klást také větší důraz na dopravní výchovu, finanční gramotnost nebo prevenci korupce. Nové osnovy vstoupí v platnost už letos v září.

Lucie Maxová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme