Někteří obyvatelé Slezské Ostravy mají špatně označené domy. Hrozí jim pokuta

Lidem ve Slezské Ostravě hrozí, že dostanou pokutu za špatné cedulky na domech. Podle zákona musejí mít číslo popisné i orientační. Úředníci ale tvrdí, že na to majitelé nemovitostí nedbají, a stavební úřad proto chystá sankce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Označení domu, číslo popisné (ilustrační foto) | Foto: Wikimedia Commons

Po několika namátkových kontrolách došla stavebnímu úřadu jednoho z největších ostravských obvodů trpělivost. V označení domů chce mít pořádek.

„Všichni ti, kteří měli obdržet ústní nebo písemné výzvy, je obdrželi. Jednalo se o jakési preventivní opatření. V případě, že u nich nedojde k nápravě, jsme připraveni ukládat sankce,“ říká tamní vedoucí Karel Kosmák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Někteří obyvatelé Slezské Ostravy nemají správně označené domy. Hrozí jim pokuta. Podrobnosti zjišťovala Zdislava Mochová

Pokutu až 10 tisíc korun mohou lidé dostat opakovaně, pokud se od poslední kontroly nepolepší. Myslet musí i na správné umístění tabulek s čísly.

„Lidé to zpravidla umisťují na schránky, vrátka, do úrovně očí. To všechno je špatná forma. Správně je to v pravém rohu při vstupu do budovy,“ popisuje Kosmák.

„My máme jenom orientační číslo 11, koupené z technických služeb. Hlavně aby to bylo u vrátek nebo na viditelném místě,“ ukazuje paní Libuše.

Kompletní číselné označení svého domu zná, protože ho musí uvádět ve formulářích. Vyvěsit ho na branku ale nikdy nepotřebovala.

„Naše číslo nikdy nehledali, ani náš dům. Tady chodí stejná pošťačka, takže už nás zná i jménem. Číslo popisné bychom sem mohli dát, máme ho vevnitř. Nebude problém ho vyvěsit,“ vysvětluje paní Libuše.

Čísla mohou být jakkoli velká, barevná a nesejde ani na jejich materiálu. Nová tabulka vyjde na zhruba 200 korun.

Zdislava Mochová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme