Někteří předškoláci z Lysé nad Labem si užili o tři týdny delší prázdniny

Zbrusu nová mateřská školka dnes začne sloužit dětem v Lysé nad Labem. Předškolní zařízení bude využité do posledního místa. Nymbursko totiž patří k těm středočeským regionům, kde rychle přibývá obyvatel a stávající kapacita mateřinek tady nestačí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lysá nad Labem

Příjemné podmínky pro bydlení i relativní blízkost Prahy a s tím spojená dobrá dostupnost pracovního trhu hlavního města. To jsou asi hlavní lákadla, která se podepisují za stále se zvyšujícím počtem obyvatel regionu.

V letošním prvním pololetí přibylo ve středních Čechách přes devět tisíc lidí, v rámci republiky to byl nejvyšší nárůst.Tento trend sebou ale přináší i řadů problémů. Nedostatek míst v mateřských školách je jedním z nejpalčivějších. Právě ale v Lysé nad Labem se ale odedneška situace zlepší.

Ve zdejších mateřinkách chybělo zhruba padesát míst a právě tolik jich nabízí nové předškolní zařízení. Díky montované stavbě se ho podařilo dokončit za pouhé dva měsíce.

Kapacita mateřských škol zdaleka nestačí třeba ani v nedalekých Milovicích. Také tady se bude stavět nová školka. Stát by mohla už příští rok na jaře.

Michal Trnka, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme