Některým lidem na Liberecku komplikují hlasování následky povodní

Trochu komplikovaněji než obvykle volí někteří lidé v oblastech na severu Čech, které v létě postihly záplavy. Například v Raspenavě na Frýdlantsku tradiční volební místnost na radnici nahradila školní družina. V Dětřichově se zase nově volí v místní knihovně a v Poustce to mají k volbám kvůli spadlému mostu o osm kilometrů dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby a volby do Senátu

Komunální volby a volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Podle jednoho z voličů z osady Poustka ve Višňové jsou letošní komunální volby také o tom, jestli se současní zastupitelé a starostové při povodních a následné obnově poničených měst a obcí osvědčili. Čeká je teď navíc velice těžký úkol sehnat další peníze na opravu infrastruktury.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volby v zaplavených obcích na Frýdlantsku sleduje Ivana Bernáthová

„Bude toho moc: silnice, veřejné osvětlení ještě nejde, třeba v Předáncích. Práce bude ještě hodně, věřím tomu, že nás nenechají na holičkách. Že to dáme během tří, čtyř let zase dohromady.“

Někteří lidé se rozhodli nevolit. Jednak proto, že chtějí do doby, než napadne sníh, opravit co se dá, a nemají čas, a leckdo i z jiného důvodu.

„Já většinou nevolím. Už jsem naučený, že je to prakticky jedno, kdo tam je. Protože každá strana, která kandiduje, tak vždycky idea krásná, ať kandiduje, kdo chce, ale pak je to všechno úplně jinak,“ míní jeden z místních.

Ivana Bernáthová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme