Některým obyvatelům Milína vadí střelnice, sepsali proti ní petici

Části obyvatel Milína na Příbramsku vadí tamní střelnice. Sepsali proto proti jejímu provozu petici, ve které se uvádí, že je dokonce provozována nelegálně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelnice - ilustrační | Foto: ebrso.org

Odpůrcům střelnice vadí její umístění v těsné blízkosti bytové zástavby. Výstřely tak ruší v kteroukoli denní hodinu, ve všední dny i ve svátky, klid zde bydlících obyvatel. Své stížnosti předložili policii a hygieně.

Podle textu petice chodili na střelnici lidé střílet i mimo určené hodiny a používají zbraně zakázané ráže, které vydávají mnohem větší hluk.

Tvrzení, že střelnice je nelegální, ale není úplně přesné. Střelnice v Milíně stojí od 60. let, ale v roce 2011 na ní hořelo a popelem lehl dřevěný přístřešek, který v loňském roce nahradila kovová konstrukce. Tu musí ještě zkolaudovat stavební úřad v Příbrami. O provozu střelnice má střelecký klub s obcí uzavřenou nájemní smlouvu.

Střelnici využívá hlavně místní střelecký klub. Užívá ji posledních 16 let a za tu dobu prý neměli jedinou stížnost. V okolí ale přibyla zástavba, takže hluk asi lidi ruší. Střelnici využívá kolem 60 sportovců, z toho přes dvacet členů klubu, kteří mají za sebou celorepublikové úspěchy, a zkoušky tam skládají dokonce i myslivci. Rozhodně ale neslouží ke komerčním účelům.

Pokud jde o řešení celé situace, v současné době se čeká na vyjádření stavebního úřadu, byla udělána i hluková studie. Nakonec zřejmě dojde ke kompromisu, kdy bude střelnice zachována, ale bude se na ní moct střílet pouze zbraněmi malé ráže, maximálně tedy malorážkou, která není tak hlučná jako zbraň větších ráží.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme