Němečtí veslaři obléknou v Londýně 2012 trika od zlínské studentky

Až budete v létě sledovat londýnskou olympiádu, zaměřte svou pozornost na německé veslaře. Dresy pro jejich národní tým totiž navrhla studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Zuzana Bahulová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslařská trička Zuzany Bahulové | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

V drobné studentce doktorandského oboru animace by na první pohled nikdo nehledal aktivní veslařku, která se tomuto sportu věnuje přes čtrnáct let. Tak mohla spojit svou profesi se sportovním koníčkem:

„Asi před třemi lety jsem zkontaktovala jednu německou firmu, abych pro ně kreslila. Potom jsem si požádala tady na univerzitě, jestli můžu vyjet na pracovní stáž,“ popisuje Zuzana Bahulová, jak se k takové příležitosti dostala a pokračuje:

„Po nějaké době mi dávali zajímavější a zajímavější úkoly, až jsem se nakonec dopracovala k tomu, že jeden z úkolů pro mě byl připravit kolekci pro německý veslařský tým, pro olympiádu v Londýně.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O tvorbu Zuzany Bahulové se zajímal reportér Radiožurnálu Roman Verner

Skromná výtvarnice se nezmiňuje o předešlém úspěchu s kolekcemi pro jednotlivce i větší posádky na loňském mistrovství světa, po kterém dostala olympijskou zakázku. Ta je podle ní velmi specifická.

Rozdíl je ve střihu, protože oblečení by mělo být upnuté, aby nepřekáželo ve specifickém pohybu veslařů a nezpůsobovalo tak kolizi celé posádky veslice. Specifický je i materiál: musí větrat, ale zároveň neprofouknout.

„Rozumím tomu sportu, tomu veslování, takže prakticky vím, co ten veslař chce, tak jsem si to krásně propojila. A taky dělám, co mě baví,“ popisuje spojení práce a koníčků Zuzana Sahulová.

Zuzana Bahulová | Foto: Roman Verner

„Bude tam státní znak, bude tam nápis ‚Londýn 2012‘, bude tam název firmy, která to oblečení vyrobila. Zahrnuje to kšiltovky, elasťáky, tričko, ponožky,“ popisuje dres jeho tvůrkyně.

Olympijská kolekce vychází z národních barev Německa, které autorka používá velmi novátorsky. Její tvorbě dává zelenou i nový manažer reprezentace, který je změnám otevřený.

Stěžejní tvůrčí činností Zuzany Bahulové ale zůstává animovaný film, který využili pro své klipy například Jaromír Nohavica, nebo The Tap Tap, jak je vidět v následujícím videu.

Marína Dvořáková, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme