Švédsko 1:0 Norsko

Nemocnice Duchcov bude operovat jen plánovaně. Kvůli smlouvě s pojišťovnou

Duchcovská nemocnice stále jedná s některými menšími zdravotními pojišťovnami o smlouvách. Bude i nadále operovat kýly, štítné žlázy a žíly. Na ortopedii k operacím kolen přibudou i zákroky v rameni. K rozšíření operačních výkonů by mělo dojít i v oblasti gynekologické či ORL chirurgie. Půjde ale pouze o plánované operace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice | Foto: Filip Jandourek

Podle jednatele Nikose Komatselise ještě ale není jasné, kolik peněz nemocnice bude dostávat.

„Snad ke konci února to už budeme mít dojednáno,“ uvedl Nikos Komatselis.

Výjimkou je akutní interna, kde byla VZP ochotna podepsat smlouvu jen na rok a půl. Nemocnice proto usiluje o pětiletou smlouvu pro toto oddělení. Pro pacienty s akutními obtížemi by tak případné neprodloužení smlouvy na pětileté období mohlo znamenat jisté obtíže.

„Pokud nám přijde pacient, který potřebuje do půl hodiny operovat a vyndat žlučník, tak takového pacienta nebudeme moci obsluhovat, protože to je takzvaný pacient akutní. Ale pokud nám přijde pacient, který má potíže se žlučníkem a budeme moci druhý den, nebo za týden nebo do měsíce naplánovat operaci, tak určitě budeme moci mu ji udělat,“ vysvětluje Nikos Komatselis.

Komatselis očekává, že novou smlouvu s VZP na akutní interní ošetření by nemocnice mohla mít na podzim.

Jinou akutní péči nemocnice poskytovat nebude. Od března se podle jednatele Nikose Komatselise změní například režim na chirurgii.

„Zachováme dosavadní spektrum operačních výkonů, ale s tím, že to budou plánované,“ shrnuje Nikos Komatselis.

Gabriela Hauptvogelová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme