Nemocnice v Královéhradeckém kraji propustí na základě personálního auditu 50 lidí

Zdravotní sestry i pomocný personál propustí nemocnice v Královéhradeckém kraji. Ředitelé každé z nich musí snížit náklady o 25 procent. Celkem by tak podle výsledku personálního auditu mělo odejít 50 lidí, z toho 25 z Náchodska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní otevření nově zrekonstruované dětské části nemocnice Motol. | Foto: Filip Jandourek

Představitelé kraje tvrdí, že sestry i pomocný personál musí odejít kvůli úsporám na základě nové úhradové vyhlášky. Podle ní přijde letos krajské zdravotnictví až o 120 milionů korun.

S tímto vysvětlením ale nesouhlasí předseda okresního sdružení České lékařské komory v Rychnově nad Kněžnou Miroslav Vekš.

„Problém je v tom, že v momentě, kdy je krize, kdy chybí peníze prakticky ve všech oblastech, se reprezentantům politických stran, a řekl bych především krajských, kteří odpovídají za provoz zdravotnických zařízení, to hodí, aby prostě snížili počet zaměstnanců. Protože tím pádem snižují náklady na provoz zdravotnických zařízení,“ podotkl.

Podle radní pro zdravotnictví Jany Třešňákové může propuštění sester znamenat méně kvalitní péči o pacienty.

„Pokud bude v noci sloužit jenom jedna sestra, může se stát, že pacienti budou čekat delší dobu třeba na její zásah nebo případně na přebalení nebo poskytnutí hygienické služby. Nemyslím si, že by to mělo dopad na poskytnutí konkrétní zdravotní péče. Ale že se může čekat delší dobu na ošetření i v ambulancích, protože bude méně personálu, i to je možné,“ připouští Třešňáková.

Kristýna Štanderová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme