Nemocnice ve Vrchlabí přestane ošetřovat pacienty VZP, prý kvůli dluhu pojišťovny

Vrchlabská Česko-německá horská nemocnice nebude od pondělí 21. září operovat a vyšetřovat pojištěnce VZP. S největší tuzemskou pojišťovnu má nemocnice dlouhodobé spory. VZP dluh odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Dryml, | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Ředitel vrchlabské nemocnice Vladimír Dryml tvrdí, že VZP dluží nemocnici přes 20 milionů korun za provedenou zdravotní péči.

„Služby klientům VZP budeme poskytovat, ale v omezené míře. A pokud VZP se nehodlá domluvit, tak od začátku nového roku budeme řešit celou věc jenom v rámci zákona. To znamená nutná a neodkladná péče,“ řekl ředitel nemocnice Vladimír Dryml.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nemocnice ve Vrchlabí ruší operace klientů VZP. Na spor se ředitele nemocnice Vladimíra Drymla a mluvčího VZP Oldřicha Tichého ptal Vladimír Kroc

Vrchlabská nemocnice od pondělí ruší i plánované operace a ošetření klientů pojišťovny.

Podle Drymla také začali informovat pojištěnce VZP, že je možné smlouvu s ní vypovědět a pojišťovnu změnit.

V nemocnici už také funguje centrum, kde lidé ohledně změny dostanou potřebné informace, aby se v nemocnici mohli nadále léčit.

VZP dluh odmítá

„VZP nemá vůči vrchlabské nemocnici naprosto žádné finanční závazky,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Oldřich Tichý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nemocnice ve Vrchlabí ruší operace klientů VZP. Na spor se ředitele nemocnice Vladimíra Drymla a mluvčího VZP Oldřicha Tichého ptal Vladimír Kroc

„Management nemocnice ve Vrchlabí pouze odmítá akceptovat vyúčtování péče za rok 2014, které ovšem proběhlo naprosto v souladu se standardními úhradovými mechanismy a s úhradovou vyhláškou ministerstva zdravotnictví,“ zdůraznil Tichý.

Pojištěnců VZP je v tamním regionu poměrně hodně, čísla hovoří až o 35 tisících a jejich počet stoupá zejména v zimním období, kdy do Krkonoš přijíždí mnoho turistů.

Klienti VZP mohou hledat ošetření také v Jilemnici nebo Trutnově, protože ve vrchlabské nemocnici jim bude poskytnuta pouze akutní primární péče a potom mohou být převezeni jinam.

Nemocnice už loni v listopadu pohrozila VZP exekucí, protože od ní prý nedostala zaplaceno za poskytnutou smluvní péči v roce 2013 téměř 4,5 milionu korun.

Kateřina Kohoutová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme