Neodbytní dealeři se v Karviné pokoušejí obejít zákaz podomního prodeje

Dealeři, kterým Karviná zakázala podomní prodej, neustále volají na městskou policii a žádají o výjimku. Obchodní zástupci totiž ve městě už dva týdny nesmí zvonit na byty a nabízet lidem třeba nové smlouvy na elektřinu, plyn nebo telefon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podomní prodejci zazvoní u každých dveří | Foto: Vladan Dokoupil

„Oni stojí a mluví a ukecávají a ukecávají. A to a to. Jak nechci, tak nechci. Hotovo,“ popisuje obchodní taktiku neodbytných dealerů karvinská důchodkyně Bronislava Kantorová.

Nekonečným přívalem slov teď podomní prodejci obtěžují městskou policii a snaží se strážníky přemluvit, aby jim dali výjimku.

„My nabízíme užitečnou službu, my nabízíme řetízky do dveří. To přece každý musí chtít, tak nám dejte výjimku,“ přibližuje průběh telefonátů dealerů na městkou policii mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Andrey Čánové o snaze dealerů v Karviné obejít zákaz podomního prodeje

Jenže neústupnost karvinských strážníků musí být pevná jako skála. Navíc dobře znají příběhy důchodců, které agresivní prodejci obtěžovali.

„Přišli dvakrát za sebou kvůli elektřině. On byl tak vtěrný, že jsem až měla strach, protože stál úplně na prahu dveří. A oni na vás začnou tak mluvit a mluvit, až by vás umluvili,“ popsala své zkušenosti důchodkyně Eva Morcinková.

Teď, když ji na dveře zazvoní dealer, může hned volat strážníky, kteří mu dají pokutu.

„Je prostě vidět, že lidé to kvitují a na druhé straně samozřejmě ty firmy hledají cestičky, jak to obejít,“ dodává Šárka Swiderová z karvinské radnice.

Andrea Čánová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme