Nepovolený protest ve Varnsdorfu hlídalo 400 policistů

Další neklidný den dnes prožívají obyvatelé Varnsdorfu. Policisté mají opět pohotovost. Nepovoleného protestu proti nepřizpůsobivým občanům se účastnila asi tisícovka lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest ve Varnsdorfu, 3.září | Zdroj: ČTK

Na náměstí se v 17 hodin sešly zhruba tři stovky lidí. U dvou ubytoven čekali Romové, kteří chtěli, pokud přijdou extremisté, ukázat, že se jich nebojí, ale zároveň nechtěli, aby došlo k nějakým potyčkám.

Lidé se z náměstí vydali do ulic a nereagovali na policejní výzvy k rozchodu. Dav se poté roztrhal a jeho větší část těžkooděnci zastavili na mostku. Několik lidé ale kordón prorazilo a policisté je posléze odvedli.

Kordony těžkooděnců měly nadále situaci pod kontrolou a střetu mezi oběma skupinami zabránily. V tuto chvíli už se demonstranti začínají rozcházet.

Akci hlídalo na čtyři sta policistů. Ti také zadrželi pět lidí za přestupky, dva demonstranti jsou obvinění z útoku na veřejného činitele. Policisté hlídající příjezdy do města zadrželi několik zbraní.

Gabriela Hauptvogelová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme