Nervózní politici a hodiny příprav. I tak vypadá předvolební speciál Martina Veselovského

Pět lehce nervózních kandidátů na hejtmana, tak trochu vydýchaná aula filozofické fakulty, v publiku plno mladých lidí a Martin Veselovský. Včera se v Olomouci odehrál v pořadí už jedenáctý předvolební speciál Českého rozhlasu. Živé debatě v přímém přenosu předcházela poctivá mravenčí práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Veselovský. Předvolební debata z Olomouckého kraje | Foto: Radim Beznoska

„Tady jsme museli tahat všechny věci tři patra. Trvá to tak dvě tři hodinky, než se to všechno nachystá,“ popisuje přípravy na vysílání speciálu vedoucí přenosového vozu Roman Růžička.

Zhruba hodinu před přímým přenosem je v podkresu slyšet rozhlasové vysílání a už přicházejí také první návštěvníci. Stejně jako technici se i oni pečlivě připravují.

„Zrovna tady píšu tři zásadní dotazy - modernizace letiště v Přerově, spalovny odpadu a zajímal by mě postoj k investičním pobídkám,“ ukazuje jeden z účastníků debaty svůj lístek s přichystanými otázkami na kandidáty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do zákulisí příprav předvolební debaty z Olomouce nahlédla reportérka Blanka Mazalová

Produkčních, techniků, kameramanů ani dalších lidí okolo přenosového vozu si během přímého přenosu už ani nevšimneme, koho ale určitě zaznamenáme, to je moderátor Martin Veselovský. Na hlavě má mikroport, skrze který dostává pokyny z režie.

„V lepším případě se mi ozývají technické pokyny ohledně toho, kdy mám končit, v horším případě se ozývá jenom ticho, a to znamená, že kolega Roman Růžička má problém,“ prozrazuje moderátor.

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Pět minut po 17. hodině znělka ohlašuje začátek přímého přenosu. Nervozita je vidět především na pěti kandidátech, zato Martin Veselovský se s klidnou převahou ujímá slova.

Tým rozhlasáků se už ale pomalu chystá na další, čtvrteční předvolební speciál, tentokrát z kladenského divadla.

Blanka Mazalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme