Nespokojení Vršovičtí se opět sejdou. Chtějí debatovat o budoucnosti ohrožené proluky

Lidé, kterým není lhostejná další podoba proluky mezi ulicemi Moskevská a Krymská v pražských Vršovicích, se dnes odpoledne opět sejdou. I přes jejich protesty radnice prodala pozemky developerovi, který tu plánuje stavět bytové domy a kanceláře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proluka ve Vršovicích | Foto: Filip Jandourek

Nespokojené obyvatele zastupuje občanské sdružení Start Vršovice. Na zastupitelstvu si vymohlo alespoň zapojení veřejnosti do debaty o budoucí podobě proluky.

„Je to všechno na začátku. Ta participace by vlastně měla dosáhnout tohoto, že by byly získané a zpracované podněty od občanů, od investora i od městské části,“ vyjmenovává předseda sdružení Daniel Walter.

„A tyto podněty by se potom nějakým způsobem zapracovaly do studie na tento prostor, především na veřejný prostor okolí té stavby,“ dodává.

Vršovická proluka je jedno z posledních volných prostranství v této staré pražské čtvrti. Soukromý developer tu chce vystavět dva domy.

Podle mluvčího desáté městské části Jana Charváta prý ale zohlední přání zdejších obyvatel.

„Rada městské části schválila memorandum mezi právě městskou částí, tím místním sdružením a i investorem, kde se všechny tři strany zavazují k nějaké spolupráci na toto téma,“ popisuje Charvát.

„Myslím si, že by to mohl být i ukázkový model spolupráce mezi investorem na jedné straně, nějakým místním občanským sdružením, občany a také místní samosprávou, to znamená radnicí,“ uzavírá.

Eva Rajlichová, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme