Neúroda cibule hraje do karet trhovcům v Hořovicích. Odbyt mají vyšší až o 40 procent

V Hořovicích na Berounsku už po 25. prodávají cibuli a česnek. Na jejich tradiční Cibulový jarmark se sjíždějí lidé z širokého okolí. Mohou si tu pořídit i ponožky, kaktusy, kapesní svítilny nebo koupací sůl. Nechybí ani střelnice a kolotoče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cibulový jarmark v Hořovicích na Berounsku | Foto: Petr Kološ

Na své si ale letos přišli hlavně prodejci cibule a česneku. Lidem se neurodilo, a tak nakupovali ve větší míře než loni. Někteří prodejci už měli vyprodáno v poledne. Farmářka Miloslava Kociánová z Mělnicka říká, že obchod jde o 40 procent lépe než loni.

„Letos je to lepší, loni bylo česneku málo, moc se ho neprodalo, lidé měli strach, že to není náš česnek. Letos jde víc modrý a fialový než bílý. Cibule jde také dobře, hlavně červená a žlutá,“ říká Miloslava Kociánová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z cibulového jarmarku natočil Petr Kološ

Nedaleko jejího stánku stojí nově otevřené hořovické toalety. Právě procházejí zatěžkávací zkouškou. Jsou nalepeny na budovu bývalého františkánského kláštera. Postavili je tam za minulého režimu a předchozí vedení města lepší místo nenašlo.

Při jejich rekonstrukci restaurátoři našli vzácné raně barokní fresky. Ukázalo se také, že objekt je v podstatně horším stavu, než se myslelo, takže celkové náklady se vyšplhaly na pět milionů korun.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme