Nezaměstnaní na Jihlavsku si stěžují, že jim firmy neodpovídají na životopisy

Firmy často nereagují na životopisy od uchazečů o zaměstnání. Stěžuje si na to i řada lidí bez práce na Vysočině. Nezaměstnaní pak přitom vůbec netuší, proč právě oni se svou žádostí neuspěli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Několik životopisů bez jakékoli reakce už rozeslala i Iveta Vejtisková z Jihlavy, která je na úřadu práce už dva roky.

„Zavolala jsem, poslala životopis a nikdo se mi pak neozval. Nevím, kde je chyba. Myslím, že ve mně chyba není, ale samozřejmě asi hledají někoho jiného. Je tam spousta volných míst a uchazečů je taky spousta,“ říká.

Podobné zkušenosti s tím má i Hana ze Žďáru nad Sázavou. Novou práci se marně pokouší sehnat rok.

„Přestože jsem poslala několik svých životopisů různým firmám, ani od jedné jsem se nedočkala odpovědi na přijetí nebo nepřijetí do zaměstnání. Na některé firmy jsem i volala a řekli mi, že mají tolik práce, že nestačí odpovídat,“ popisuje.

Stovky životopisů v současnosti evidují i na jihlavském magistrátu. Jak ale Regionu řekl mluvčí Radek Tulis, zájemcům o práci zpětnou vazbu tam vždy dávají.

„Odpovídá se všem účastníkům výběrového řízení, ať už uspěl, nebo neuspěl. Aktuálně zde evidujeme asi 500 žádostí o místo a s kratším nebo delším odstupem se všem odepisuje,“ uvedl Tulis.

Na Vysočině je v tuto chvíli bez práce více než 23 tisíc lidí. Přibýt by jich mělo i v prvním čtvrtletí roku, a to v řádu desítek.

Martin Hromádka, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme