Nezaměstnaní v Moravskoslezském kraji příliš nevěří ve zlepšení situace

Ekonomové očekávají, že počet nezaměstnaných Čechů stoupl i v měsíci lednu a dosahuje teď téměř deseti procent. Aktuální čísla dnes zveřejní ministerstvo práce a sociálních věcí. Mezi lidmi příliš velký optimismus nepanuje, zejména v regionech, kde má pracovní smlouva cenu zlata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plevel je nezbytné také uklidit | Foto: Michal Trnka

Skupinka žen v nejlepším věku sbírá odpadky v karvinských ulicích. Uvědomují si, že jejich šance najít zaměstnání, ve kterém si něco vydělají, je nízká.

„Přece jenom tady je tak velká nezaměstnanost. I když se snaží, chodí, stará se, ptá se, tu fakt člověk nezavadí o práci,“ zoufá si jedna z žen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Martin Knitl vyrazil mezi nezaměstnané v Moravskoslezském kraji

Na jediné volné místo připadá na celém Karvinsku přes 40 zájemců.

„Záleží na tom. Jak člověk chce, tak by si něco měl najít. Dá se něco najít, ale určitě šancí není tolik,“ dodává nezaměstnaný Roman.

Podobně smýšlejí i lidé na veřejně prospěšných pracích ve Frýdku-Místku a o ještě horší situaci vypovídají statistická čísla na Bruntálsku. V oblasti postižené nezaměstnaností nejvíce v celé republice se o jediné volné místo uchází téměř 60 uchazečů.

Martin Knitl, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme