Nezaměstnanost v Praze opět vzrostla. Obrat pravděpodobně nastane až v roce 2014

Nezaměstnanost v Praze v únoru dosáhla 4,6 procenta. To je zhruba o 0,2 procenta více než v lednu. Ve městě bylo bez práce téměř 39 tisíc obyvatel metropole. Potvrdil se tak celorepublikový trend rostoucí nezaměstnanosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce hl. m. Prahy. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Podle analytika Miroslava Nováka nespolečnosti Akcenta se čísla na jaře sníží jen díky sezonním pracím. Dlouhodobý pokles ale můžeme očekávat až s rokem 2014.

„Pokud bych se měl dívat na nějaký bod obratu, tak bohužel v letošním roce ho nevidím. Ke snížení nezaměstnanosti dojde jenom díky sezonnímu efektu, ale ve skutečnosti nezaměstnanost jako taková, pokud ji očistíme právě o sezonnost, zůstane stále stejná po celý letošní rok. Vůbec bych nevyloučil, že ke konci letošního roku ještě trochu vzroste. Takže pokud nastane nějaký bod obrat, tak v příštím roce, a to jak v případě Prahy, tak v případě České republiky,“ míní Novák.

V celé republice nezaměstnanost stoupla v únoru na 8,1 procenta z lednových osmi procent. Ministerstvo práce a sociálních věcí počítá její výši podle nové metodiky, která stanovuje podíl nezaměstnaných na obyvatelstvu ve věku 15 až 64 let.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme