Noc vědců v Olomouci nabídne veřejnosti i zážitkovou hru o přežití

Co se děje v laboratořích výzkumných ústavů po setmění, mohou dnes Olomoučané zjistit v rámci celoevropské akce Noc vědců, kterou pořádá letos už počtvrté Univerzita Palackého. Ve městě se otevřou veřejnosti místa, spojená s vědou a výzkumem. Letošní novinkou je například zážitková hra o přežití nazvaná Únik z podzemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoř | Foto: Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP)

„Dostanete možnost vyzkoušet si, jaké je to zareagovat v případě nějaké katastrofy, kterou může být třeba povodeň nebo cokoli jiného, zkusit si vzpomenout, jestli dokážete zapojit baterku, jestli si dokážete pomoct těmi nejzákladnějšími věcmi,“ vysvětluje organizátorka akce Blanka Krausová.

Akce láká každoročně stovky dětí i dospělých. Využít můžou i speciální autobusovou linku, která vyjíždí od hlavního nádraží v 18 hodin a po nejrůznějších koutech Olomouce bude zájemce rozvážet až do půlnoci.

„Bude projíždět celou noc po všech zásadních stanovištích, které v Olomouci jsou, a po půlnoci se zase vrací na nádraží. Vzdálenost mezi tělovýchovou nahoře v Neřetíně, botanickou zahradou, přírodovědeckou fakultou jsou hodně veliké,“ popisuje spoluorganizátorka akce Blanka Krausová.

Blanka Mazalová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme