Noční Stromovkou běžely pro Světlušku dvě tisícovky lidí

Cesty v pražském parku Stromovka ve středu večer rozsvítily téměř dvě tisícovky běžců s čelovkami na hlavách, kteří se přidali k druhému ročníku charitativního běhu pro Světlušku. Podařilo se vybrat celkem 750 tisíc korun, které pomohou lidem s poruchami zraku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charitativní Noční běh pro Světlušku 2013 | Foto: Filip Jandourek

Běžci si mohli vybrat mezi tratěmi dlouhými tři a pět kilometrů, většina účastníků zvolila delší variantu. Běželo také 20 nevidomých se svými traséry.

Před závodem si všichni na zkoušku rozsvítili své čelovky a skákali. Na kraji Stromovky běžcům ještě svítily na cestu lampy a slyšet byla i Matějská pouť, ale čím dále do nitra parku účastníci běželi, tím hustší byla tma a všude svítily už jen malé čelovky účastníků.

Patronkou nadace Světluška je zpěvačka Aneta Langerová, která se běhu zúčastnila jako trasérka nevidomé slečny a také běžcům za odměnu zazpívala společně s nevidomou Nelinkou Frankovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Českého rozhlasu Anna Königsmarková se zúčastnila charitativního běhu pro Světlušku

V rámci doprovodného programu zazpívali také Matěj Ruppert s nevidomou Ráchel Skleničkovou nebo slepý romský zpěvák Mário Bihári. Světlušku přišel podpořit i herec Pavel Nový.

Noční běh Stromovkou si nenechali uniknout ani úspěšní sportovci David Svoboda, Vavřinec Hradílek nebo Tomáš Dvořák.

Podle ředitelky Nadačního fondu Českého rozhlasu Martiny Kaderkové půjdou vybrané peníze hlavně na sportovní aktivity zrakově postižených, konkrétně na sjezdové lyžování či cyklistiku.

Anna Königsmarková, Jana Kovandová, kko, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme