Nonstopy a noční bary v centru Kopřivnice od nového roku zkrátí otevírací dobu

Nejpozději hodinu po půlnoci prázdný lokál a noční klid až do šesti do rána. Nová pravidla začnou od 1. ledna platit pro provozovatele nočních barů, restaurací a nonstop provozoven v centru Kopřivnice. Zkrácením otevírací doby chce radnice zabránit hluku a nepořádku. Výjimečně delší provoz vyhláška povolí například v pátek nebo při pořádání koncertů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nonstop herna | Foto: Tomáš Adamec

„Všechno je to ve středu města, kde jsou samé činžáky a ruší to spoustu lidí. Když se otevřou okna, jde slyšet hluk,“ říká paní Drahomíra, která bydlí v centru Kopřivnice poblíž jednoho baru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nonstop provozovny v centru Kopřivnice musí od nového roku omezit otevírací dobu, nová vyhláška však povolí výjimky

Neklidné noci paní Drahomíry a dalších obyvatel centra města mají skončit právě díky nové vyhlášce. V nonstop podniku naproti radnici s omezením otevírací doby překvapivě souhlasí.

„To nevadí, stejně tady v noci chodí taková divná sorta,“ popisuje obsluha nonstop podniku a omezení spíše vítá. Jak sama tvrdí, v ranních hodinách ulice nejsou moc bezpečné.

Taxikář Petr parkuje před dalším velkým nonstop podnikem. Občas si tam v noci odskočí třeba na kávu, hlavně ale rozváží nad ránem tamní zákazníky. Hluk a agresivitu návštěvníků nezaznamenal.

„Nedokážu si představit, co budou ti mladí dělat v létě. Budou dělat binec po městě a doplatí na to i ti slušní, kteří nic nedělají,“ vysvětluje taxikář.

Některým zaměstnancům barů a nonstop provozoven se plánovaná vyhláška také nelíbí, bojí se, že přijdou o práci. Navrhují, aby město posílilo hlídky městské policie.

A právě strážníkům se čím dál častěji ozývali lidé, kteří chtěli mít v noci klid. „Často městská policie přijímala hlášení o rušení nočního klidu,“ říká mluvčí radnice v Kopřivnici Lucie Petříčková.

„S nonstop provozovnami souvisí práva občanů na pohodu jejich bydlení,“ doplňuje.

Podobně letos zakročili proti nepořádku a hluku, který dělali návštěvníci nočních barů a non stopů, také v nedalekém Frenštátě pod Radhoštěm.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme