Nová cyklostezka mezi Budějovicemi a Hlubokou musí kličkovat mezi různými pozemky

Od jara by mohli cyklisté jezdit z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou i po pravém břehu řeky. Roste tam stezka, která ovšem nebude přístupná bruslařům. Ti tak budou cestou do Hluboké nuceni zůstat na nejfrekventovanější jihočeské cyklostezce na levém břehu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakovník s Olešnou spojuje nová cyklostezka | Foto: Jana Káninská

Stavba pravobřežní cyklostezky mezi začala v létě u hlubockého mostu a postupuje proti proudu řeky směrem ke krajské metropoli.

„Je hotová až do takzvaných Závlah, do areálu naproti Bavorovicům. Narazili jsme tam na těžko řešitelný problém - jsou tam pozemky, které patří bývalým vlastníkům z Bavorovic. Jsou napsané asi na třicet vlastníků, z nichž někteří už jsou mrtví v Americe. Tudy jít nemůžeme, protože na to nedostaneme stavební povolení,“ vysvětluje hlubocký starosta Tomáš Jirsa.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stavbu nové cyklostezky z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou se zajímal reportér Martin Pokorný

Hlubočtí se také budou muset vyhnout některým pozemkům, na které je zástavní právo. Podle starosty by cyklostezka měla být hotová na jaře příštího roku.

Stezka je šotolinová a tudíž vhodná pouze pro cyklisty. Umožní jim jet po jedné straně do Hluboké a po druhé straně zpátky do Budějovic.

Celá trasa z Českých Budějovic do Hluboké je průjezdná už dnes. Jen zmiňovaný úsek kolem Závlah zatím nenabízí očekávaný komfort a cyklisté se tam dostávají prakticky na lesní pěšinu.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme