Nová jednotka začíná dohlížet na pořádek ve Šluknovském výběžku

Na pořádek ve Šluknovském výběžku začne dohlížet nová speciální pořádková jednotka. Policisté z ústeckého regionu nahradí kolegy z Prahy, Brna a Ostravy, kteří sem dojížděli hlídkovat od loňských sociálních nepokojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Šluknovského výběžku dorazilo 50 policistů z Prahy | Zdroj: ČTK

Dnes začíná služba pro prvních padesát mužů z nové speciální pořádkové jednotky, která se buduje v Ústeckém kraji.

Podle samotných policistů, kteří tu slouží, se pro obyvatele města nic nemění. Ve směnách se tu bude střídat padesát policistů jako dosud.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové pořádkové jednotce natáčela redaktorka Dagmar Cestrová

Vedení policie ale nepočítá s tím, že by členové pořádkové jednotky zůstaly ve Šluknovském výběžku nastálo.

„V tuto chvíli budou soustředěni zejména na Šluknovsko, ale do budoucna, až jednotka bude úplně hotová, tak potom bude řešit problémy po celém kraji,“ uvedl před několika dny náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák.

Vybudování jednotky se kvůli nedostatku peněz prodlouží. Do konce letošního roku se má rozrůst místo na sto sedmdesát mužů zhruba na polovinu.

Podle obyvatel Šluknovského výběžku jsou policejní posily pro bezpečnost v jejich městech důležité. Potvrdila i včerejší protestní akce ve Varnsdorfu.

Lidé podepisovali dopis vládě, aby situaci ve výběžku konečně řešila. Problémů je tu podle nich spousta.

„Vláda nesplnila nebo vůbec nereaguje na to, co starostové chtějí,“ říká jeden z nich a další se přidávají: „Aby se zamezilo vzniku ghetta, které tady u nás ve Varnsdorfu vzniká v Pražské a Kovářské ulici. A aby tady byla práce.“

Právě dnes začala ve Šluknově platit také nová vyhláška města. Zakazuje provoz hracích přístrojů, sázkových a dalších her v době od půlnoci do desáté hodiny dopolední.

Josef Suk, Dagmar Cestrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme