Nová knihovna v Hradci Králové se začíná plnit knihami. Otevře v polovině března

Hlavní pobočku Knihovny města Hradec Králové najdeme v historickém centru, kousek od Velkého náměstí. Ta je teď ale, spolu s dětským oddělením na Eliščině nábřeží, zavřena. Už brzy totiž svou adresu změní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čtení, ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Současné zázemí je dlouhodobě nevyhovující, a tak v objektu bývalé továrny Vertex ve Vonkově ulici vzniká nové. Stát bude zhruba 170 milionů korun, přičemž většinu peněz zaplatí evropské dotace.

Interiér nové budovy knihovny je zatím poloprázdný. „V tuto chvíli jsme ve fázi stěhování, zabydlování knihovny, zabydlování interiérů,“ vysvětluje Vladimíra Svobodová z z knihovny města Hradec Králové

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Ondřej Vaňura zjišťoval nejen to, co všechno bude v nové budově na čtenáře čekat

Hlavním důvodem, proč se knihovna stěhuje do nové budovy, je hlavně větší prostor. Všechny pobočky ale nadále zůstávají v provozu.

„Sem se přestěhovaly pouze půjčovny a pracoviště z Eliščina nábřeží, z Tomkovy ulice, kde byla ústřední půjčovna a referenční centrum, a dále potom hudební a zvuková knihovna,“ upřesňuje Svobodová.

V prostorách nové knihovny se nezapomnělo ani na nejmenší. „Naši dětští návštěvníci tady budou mít hrací a pracovní kout,“ dodává Svobodová.

Nová knihovna by měla být otevřená pro veřejnost v polovině března.

Ondřej Vaňura, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme