Nová Paka by se měla do dvou let dočkat nového krytého bazénu

Zhruba 100 milionů korun by měl stát krytý bazén v Nové Pace. Městské zastupitelstvo už schválilo podmínky soutěže. Ta rozhodne o tom, která firma plavecký areál nakonec postaví. Město chce, aby bazén fungoval už v letní sezoně 2015.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově otevřený bazén v Karlových Varech | Foto: Jan Sokol

O bazénu v Nové Pace uvažují už řadu let.

„Lidi ho chtějí. Jsou i lidi, kteří ho nechtějí, ale my jako reprezentace jsme prostě rozhodli, že se postaví,“ říká nezávislý starosta Rudolf Cogan.

Obyvatelé Nové Paky o bazénu dokonce před pěti lety rozhodovali v referendu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O plánovanou stavbu bazénu v Nové Pace se zajímal Ondřej Vaňura

„Vedle voleb byla položena otázka, jestli souhlasíte s výstavbou bazénu, a víc než 60 procent lidí při 40procentní účasti bylo pro. Kdyby tam bylo 49 pro, tak celý projekt skončil,“ připomněl starosta.

Letos už má stavba bazénu jasnější obrysy. Už do začátku letních prázdnin by měla být známá firma, která plavecký areál postaví. Město během několika dní vypíše soutěž. Rozhodujícím kritériem bude cena.

„Teď proběhne soutěž, někdo vyhraje, pravděpodobně ten, kdo nabídne nejnižší cenu, město s ním uzavře smlouvu a v té chvíli to bude pro obě strany závazné a začne teprve vlastní výstavba bazénu,“ nastínil Rudolf Cogan další vývoj.

Město zaplatí stavbu ze svého

Stavět by se mohlo začít už prvního září. Jako termín dodání město určilo 30. duben roku 2015. Maximální cena má být 100 milionů korun, podle starosty ale může být i nižší.

„Firmy nemají práci a jdou na hranici nákladů. Takže když jsme soutěžili rekonstrukci čističky odpadních vod, což byla daleko složitější stavba, tak se nám to z odhadovaných 120 milionů dostalo na 80,“ podotkl.

Nová Paka je připravena, že celou stavbu zaplatí ze svých peněz. „Počítáme s tím, že to zafinancujeme sami. Máme tři roky rozložené, že jsme schopni to ufinancovat,“ doplnil starosta.

Plavecký areál vyroste na novopackém sídlišti a bude propojen se základní školou v Husitské ulici. Hlavní bazén bude mít čtyři dráhy a dlouhý bude 25 metrů. Vedle něj se počítá s dětským bazénem se skluzavkou, velkou vířivkou a venkovním bazénkem.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme