Nová rada v Praze rozhodne o rozpočtu, zřejmě zruší ekotendr

Změny v rozdělení peněz na investice může přinést dnešní jednání nové pražské rady o rozpočtu na příští rok. Praha by měla v roce 2012 hospodařit s 44 miliardami korun. Radní budou muset rozhodnout i o tom, kolik prostředků dostanou jednotlivé městské části. Také se zřejmě rozhodne o zrušení takzvaného 'odpadkového tendru'.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově zvolený 1. náměstek primátora pro územní plán Tomáš Hudeček (TOP 09) | Zdroj: ČTK

Podle náměstka primátora Tomáše Hudečka bude vedení města volit mezi rozpočtovým provizoriem a řádným rozpočtem s možností dalších úprav.

„My jsme teď před velmi těžkým úkolem, kdy musíme během poměrně krátké doby nejen stanovit rozpočet hlavního města Prahy na rok 2012, ale zároveň stanovit dlouhodobou, střednědobou, ale také krátkodobou koncepci vyrovnaného hospodaření hlavního města Prahy, protože současná situace a smluvní investice ukazují na naprosto katastrofální stav rozpočtů v Praze,“ řekl Hudeček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Světa o deváté na Rádiu Česko byl náměstek primátora a předseda klubu zastupoitelů TOP 09 Tomáš Hudeček

Tomáš Hudeček také uvedl, že rada udělá vše pro to, aby zastupitelstvo mohlo rozpočet schválit na svém zasedání v polovině prosince.

Nová pražská rada ODS a TOP09 dnes také rozhodne o zrušení 'odpadkového' tendru za 16 miliard korun. Magistrátní komise z něj už minulý týden vyřadila všechny tři uchazeče. Cena zakázky byla původně odhadována na 13,2 miliardy, nejnižší nabídka ale byla o více než tři miliardy vyšší.

Primátor hlavního města Bohuslav Svoboda minulé úterý uvedl, že právě takzvaný ekotendr může být příčinou rozpadu koalice ODS a ČSSD.

„Tato otázka se velmi často ozývá, zda se jedná o principiální ekonomické rozpory, nebo zda je za tím něco jiného. Já mohu samozřejmě říkat, může to být i tak, že třeba je primátor ten, který překáží, ale můžu také říkat, že třeba problém je v tom, že máme na stole velikou zakázku na čištění města, my tomu říkáme pražský ekotendr. A může to být i ten problém, že s ekotendrem v té podobě, tak jak je, jak jsou podané nabídky, nesouhlasíme,“ uvedl Svoboda.

Vladimír Kroc, Petr Kořínek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme