Nová točna v Českém Krumlově bude demontovatelná. Stát má 250 milionů

Nové otáčivé hlediště v Českém Krumlově bude podle odhadů stát 250 milionů korun. Jeho stavbu zaplatí České Budějovice, kterým točna patří. Využít při tom chtějí dotace. Podle ministerstva kultury má stát mimo hlavní osu zámecké zahrady a musí být rozložitelné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Točna před letohrádkem Bellarie | Foto: Jan Rosenauer

Českobudějovičtí radní budou usilovat o evropské dotace na stavbu nového otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Radní Ivo Moravec z Hnutí občané pro Budějovice odhaduje, že by mělo stát 250 milionů korun:

„Projekt sestává zejména z posunutí stávajícího hlediště mimo osu zahrady a nahrazení stávající konstrukce demontovatelnou konstrukcí. S tím, že to bude ještě doplněno zázemím pro divadlo a pro návštěvníky.“

České Budějovice, které krumlovskou točnu vlastní, předkládají žádost o dotaci na projekt do operačního programu IROP. Zatím ale není jasné, kdy ministerstvo pro místní rozvoj rozhodne.

Dotační peníze bude město potřebovat, primátor Jiří Svoboda z Hnutí ANO si bez nich stavbu nového otáčivého hlediště nedokáže představit.

„Město tak velkými investičními prostředky nedisponuje,“ říká primátor a zároveň vylučuje možnost, že by si město bralo úvěr, pokud se žádostí o dotaci neuspěje.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme