Nová úhradová vyhláška ministerstva prý připravuje nemocnice o miliony

Nemocnice bijí na poplach, kvůli letošní úhradové vyhlášce prý mají teď mnohem méně peněz za zdravotní péči. Napovídají tomu například zkušenosti litoměřické nemocnice, která se po mnoha letech ocitá v červených číslech.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciální ordinace

Speciální ordinace | Foto: Pavel Pavlas | Zdroj: Český rozhlas

„Měsíční výpadek od největší zdravotní pojišťovny v regionu bude pro nás činit něco kolem tří miliónů korun," konstatoval za městskou nemocnici Leoš Vysoudil.

Jak to budou řešit, zatím neví. „Nelze vyloučit, že se některá plánovaná vyšetření nebo i operace budou muset odkládat," dodal Vysoudil.

Ministerstvo ale argumentuje tím, že úhradová vyhláška vznikla po velmi pečlivé analýze dat, predikci toho, kolik peněz může do zdravotnictví v letošním roce jít.

„My musíme vycházet z toho, že není možné, aby se zdravotnictví pohybovalo v červených číslech. A i přesto říkám, že jsem přesvědčen o tom, že reálné příjmy lékařů žádným zásadním způsobem neklesnou,“ řekl náměstek ministra zdravotnictví Ferdinand Polák.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme