Nová ulice v Českých Budějovicích ožije sousedskou slavností

Obyvatelé Nové ulice v Českých Budějovicích chtějí lépe poznat své sousedy, proto připravují na příští sobotu pouliční sousedskou slavnost. Pozvali hudebníky, herce, výtvarníky a tanečníky a věří, že dobrá zábava jim vydrží až do večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sousedská knihovna v Holešově | Foto: Pavel Sedláček

Nová ulice v Českých Budějovicích je blízko centra. Žijí tam starousedlíci, ale i lidé, kteří si koupili, nebo pronajali byty v moderních domech. Vzájemně se neznají, což se snaží změnit jedna z organizátorek veřejného života v této části města Eliška Štěpánová.

„Začali jsme otevřením pouliční knihovničky, na léto jsme připravili veřejný gril. Na následující sobotu chystáme první pouliční slavnost, která zahrne koncerty, divadélka, workshopy a budeme hrát stolní tenis a badminton. Všechny aktivity pocházejí z vlastních zdrojů,“ prozrazuje Eliška Štěpánová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sousedská slavnost zahrne koncerty, workshopy i sport, říká organizátorka veřejného života v Nové ulici Eliška Štěpánová

Jednou z obyvatelek, která tu bydlí teprve sedm let je Newyorčanka Karey Rawitscher: „Chyběl mi tady pocit pospolitosti. Jsem vděčná Elišce, že se snaží vytvořit dobré sousedské vztahy. Když se sousedi budou potkávat, poznají se, a budou se cítit jako součást téhle čtvrti.“

Na sobotní slavnost svým dílem přispěje také výtvarný ateliér Tvor. „Společně budeme vytvářet tunel s kartonových dlaždic, který bude přímo na ulici sloužit jako prolézačka,“ dodává Marta Vaverková, která do ateliéru dojíždí za prací.

Součástí sousedské slavnosti v Nové ulici bude i otevření kavárny potmě. Zákazníci se tam budou pohybovat se zavázanými očima s nevidomými průvodci.

Martin Pokorný, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme