Nová vyhláška zpřísnila podmínky pro provoz heren v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav bojuje proti hazardu. Tamní zastupitelé schválili vyhlášku zpřísňující podmínky provozu heren ve městě. Předcházela tomu ostrá diskuse mezi vedením radnice a opozicí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nonstop herna | Foto: Tomáš Adamec

Město počet heren v minulosti výrazně snížilo. „Od roku 2007 do dnešního dne poklesl počet heren ve městě z původních 75 na 39 adres, kde je možné provozovat herny,“ potvrdil mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati.

Nová vyhláška zpřísní řadu dalších věcí: „Úplný zákaz reklamy směrem ven, takže zvenku jediná reklama, která tam může být, je název provozovatele. Pokud má někdo otevřeno po 22. hodině, musí tam mít bezpečnostní agenturu. Každá herna musí být vybavená kamerovým systémem se záznamem, který uchová záznam minimálně 30 dní,“ vyjmenoval Nwelati.

Do heren budou mít podle nové vyhlášky zakázáno vstoupit podnapilí a také mladší 18 let. Všichni návštěvníci herny projdou pak pravidelnou kontrolou, a to při vstupu i odchodu.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme