Nové jízdní řády zmátly cestující, dětem se posunul začátek školy

Nové jízdní řády autobusů a vlaků, které začaly platit v neděli, způsobily na mnoha místech zmatek. Dnes poprvé se podle těchto nových jízdních řádů lidé dopravují do zaměstnání a do škol. Například některé školy v Pardubickém kraji kvůli tomu musely posunout začátek vyučování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zastávka autobusu před Pelhřimovem | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

O čtvrt hodiny později začaly děti do školy chodit například v Cerekvici nad Loučnou na Svitavsku. Škola tam dříve začínala ve srovnání s okolními obcemi nezvykle brzy, už v 7.45.

Podle nového jízdního řádu ale autobus děti přiveze až v 7.46 a školu by tak už nestíhaly. Zvonění na první hodinu se proto posunulo až na osmou hodinu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se cestuje s novými jízdními řády lidem v Pardubickém kraji zjišťoval redaktor Martin Karlík

Pardubický kraj totiž přešel na integrovaný systém dopravy a zásahy do jízdních řádů byly dost radikální. Obyvatelům některých obcí se změny vůbec nelíbí. Tam, kde dříve autobus přijížděl před celou hodinou, nyní dorazí do cíle později a lidé potom nestíhají začátek pracovní doby.

Problém mají i školáci. Například z Voděrad jezdí děti do školy v Chocni – dříve jely přímým autobusem, teď musí přestupovat v obci Svatý Jiří, kde musí přecházet přes silnici, z čehož nemají jejich rodiče vůbec radost. Pardubický kraj už proto slíbil provést úpravy jízdních řádů.

Martin Karlík, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme