Nové kontaktní centrum usnadní podnikatelům obchodování v Praze

Rozjíždíte v Praze vlastní podnik a nevíte, kde získat potřebná povolení, formuláře nebo žádost o granty? Nové kontaktní centrum usnadní podnikatelům obchodování v Praze. Pomoc od tohoto týdne najdete v novém kontaktním centru pro podnikatele v Opletalově ulici. Nabízí právní a daňové poradenství, služby ekonomů nebo odborné semináře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové kontaktní centrum usnadní podnikatelům obchodování v Praze | Foto: Anna Königsmarková

Kontaktní centrum vzniklo z iniciativy magistrátu hlavního města a je zaměřené především na malé a střední firmy. Jeho výhodou je, že podnikatelé najdou všechny potřebné informace pro rozjezd nebo podporu svého byznysu na jednom místě.

„Naší ambicí je maximálně zpřehlednit, zjednodušit vůbec orientaci v podnikatelském prostředí, protože ta džungle a ta byrokracie je obrovská," popisuje činnost centra Jitka Kárníková, ředitelka akciové společnosti Rozvojové projekty, která má celou službu na starost.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém kontaktním centru pro podnikatele v Opletalově ulici mluvila Anna Konigsmarková

"U nás podnikatelé najdou podporu jak v průběhu toho, jakým způsobem zřídit podnikání, jak změnit různé formy podnikání na jiné, budou tady samozřejmě odborníci ze strany právní sféry, ekonomické, daňové.“

Kárníková zároveň doplňuje, že konzultace i poradenství jsou podnikatelům k dispozici zdarma.

Nové kontaktní centrum usnadní podnikatelům obchodování v Praze | Foto: Anna Königsmarková

„Současně máme otevřeno a budeme garantovat bezplatné právní poradenství, které v určitých hodinách, které podnikatelé najdou na webových stránkách, bude fungovat pro orientaci v nějakém zákoně, doporučení, jak něco řešit.“

„V okamžiku ovšem, kdy podnikatel bude potřebovat sepsat smlouvu, návrh na vklad či cokoli, co by si měl fyzicky z tohoto centra odnést, tak je nezbytné kontaktovat naše právníky, kteří za jasně dané ceny budou to poradenství poskytovat."

Služby kontaktního centra podpoří také webové stránky a tištěná brožura.

„My na té příručce začínáme, je tam modelový případ kadeřníka, budou se rozšiřovat okruhy toho podnikatelského světa, ať už na služby atd. Máme samozřejmě připraven i webový portál, který odráží veškeré možnosti a služby, které se tady dozví. Bude se tam upozorňovat právě na semináře, na různé partnerské akce, novinky v zákonech atd., takže toto by tam podnikatelé měli najít," řekla Kárníková.

V Opletalově ulici mohou lidé zažádat také o tzv. inovační vouchery. Jedná se o finanční podporu, která podnikatelům poslouží k nákupu služeb výzkumu a vývoje od pražských vědeckých institucí. Magistrát na ně v letošním rozpočtu vyčlenil 10 milionů korun.

mkp, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme