Nové kontaktní centrum usnadní podnikatelům obchodování v Praze

Rozjíždíte v Praze vlastní podnik a nevíte, kde získat potřebná povolení, formuláře nebo žádost o granty? Nové kontaktní centrum usnadní podnikatelům obchodování v Praze. Pomoc od tohoto týdne najdete v novém kontaktním centru pro podnikatele v Opletalově ulici. Nabízí právní a daňové poradenství, služby ekonomů nebo odborné semináře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové kontaktní centrum usnadní podnikatelům obchodování v Praze | Foto: Anna Königsmarková | Zdroj: Český rozhlas

Kontaktní centrum vzniklo z iniciativy magistrátu hlavního města a je zaměřené především na malé a střední firmy. Jeho výhodou je, že podnikatelé najdou všechny potřebné informace pro rozjezd nebo podporu svého byznysu na jednom místě.

„Naší ambicí je maximálně zpřehlednit, zjednodušit vůbec orientaci v podnikatelském prostředí, protože ta džungle a ta byrokracie je obrovská," popisuje činnost centra Jitka Kárníková, ředitelka akciové společnosti Rozvojové projekty, která má celou službu na starost.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém kontaktním centru pro podnikatele v Opletalově ulici mluvila Anna Konigsmarková

"U nás podnikatelé najdou podporu jak v průběhu toho, jakým způsobem zřídit podnikání, jak změnit různé formy podnikání na jiné, budou tady samozřejmě odborníci ze strany právní sféry, ekonomické, daňové.“

Kárníková zároveň doplňuje, že konzultace i poradenství jsou podnikatelům k dispozici zdarma.

Nové kontaktní centrum usnadní podnikatelům obchodování v Praze | Foto: Anna Königsmarková

„Současně máme otevřeno a budeme garantovat bezplatné právní poradenství, které v určitých hodinách, které podnikatelé najdou na webových stránkách, bude fungovat pro orientaci v nějakém zákoně, doporučení, jak něco řešit.“

„V okamžiku ovšem, kdy podnikatel bude potřebovat sepsat smlouvu, návrh na vklad či cokoli, co by si měl fyzicky z tohoto centra odnést, tak je nezbytné kontaktovat naše právníky, kteří za jasně dané ceny budou to poradenství poskytovat."

Služby kontaktního centra podpoří také webové stránky a tištěná brožura.

„My na té příručce začínáme, je tam modelový případ kadeřníka, budou se rozšiřovat okruhy toho podnikatelského světa, ať už na služby atd. Máme samozřejmě připraven i webový portál, který odráží veškeré možnosti a služby, které se tady dozví. Bude se tam upozorňovat právě na semináře, na různé partnerské akce, novinky v zákonech atd., takže toto by tam podnikatelé měli najít," řekla Kárníková.

V Opletalově ulici mohou lidé zažádat také o tzv. inovační vouchery. Jedná se o finanční podporu, která podnikatelům poslouží k nákupu služeb výzkumu a vývoje od pražských vědeckých institucí. Magistrát na ně v letošním rozpočtu vyčlenil 10 milionů korun.

mkp, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme