Nové spalovně v Chotíkově u Plzně už nestojí nic v cestě

Zelenou dostala nová spalovna komunálního odpadu nedaleko Chotíkova u Plzně. Měla by vzniknout do pěti let. Závěry zjišťovacího řízení, které je prvním krokem při hodnocení vlivu stavby na životní prostředí, zveřejnil dnes odbor životního prostředí Plzeňského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeň | Foto: ČRo Plzeň

Podle Františka Čečila z tohoto odboru tak spalovně už nestojí nic v cestě.

„Závěr zjišťovacího řízení vydaný naším úřadem obsahuje téměř padesát stránek. Z něj vyplývá, že výstavba spalovny nedaleko Chrtíkova nebude posuzována v celém procesu posuzování vlivu na životní prostředí. To znamená, že investor, tedy Plzeňská teplárenská, může nyní požádat o další povolení na stavební úřadě,“ řekl.

Příznivá zpráva Plzeňskou teplárenskou potěšila. Potvrdil to její generální ředitel Tomáš Drápela.

„Výsledek nás samozřejmě těší, protože jednoznačně ukazuje, že projekt jsme zpracovali velice podrobně, velice precizně tak, že kompetentní úřady zjistily, že jsme dobře připraveni a že se může bez větších potíží celý proces spustit dál,“ uvedl Tomáš Drápela.

Dodal, že jde o dobrý krok k tomu, aby se do budoucna vyřešil problém odpadového hospodářství nejen v Plzni, ale i v širším okolí.

Jiří Blažek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme