Nově založená společnost bude zachraňovat Lázně Kyselka

Zdevastovaným a chátrajícím Lázním Kyselka na Karlovarsku svitla šance na alespoň částečnou záchranu. O zastavení devastace objektů žádal i Senát. Jako nedostatečnou označil péči o tamní památky i ombudsman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opravovaný hotel Praha v Kyselce | Foto: Karlovarské minerální vody (KMV)

V minulosti proslulým lázním má pomoc založení obecně prospěšné společnosti, která bude vlastnit všechny lázeňské budovy.

Vstupuje do ní kromě Karlovarských minerálních vod také společnost RIS, vlastnící většinu budov ve zchátralých lázních, dále obec Kyselka, město Karlovy Vary a také pravnuk zakladatele lázní Kyselka Rudolf Mattoni.

Založení společnosti inicioval majitel zámku v Chyši Vladimír Lažanský, který má zkušenosti s jeho obnovou a je předsedou správní rady společnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové společnosti, která si dává za cíl zachránit Lázně Kyselka, mluvil ve Světě o druhé Rádia Česko Michal Donath, který zastupuje Karlovarské minerální vody.

Nová společnost už neformálně funguje, formálně začne fungovat po zápisu do obchodního rejstříku. Proces brzdí Rudolf Mattoni, který ještě nedodal výpis z trestního rejstříku.

Jedním z úkolů nové společnosti bude nová náplň budov, které mají být opraveny.

„Budou opravovány s cílem přitáhnout turisty. Ani jeden z objektů nebude využíván komerčně,“ říká Michal Donath, který zastupuje Karlovarské minerální vody.

Ladislav Dvořák, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme