Nové zastávky i kratší intervaly slibují nové jízdní řády vlaků v okolí Prahy

Cestující musí od neděle počítat s novým jízdním řádem u regionálních vlaků v Praze a jejím okolí. Změny podle organizátorů dopravy přinesou kratší intervaly, na některých tratích přibudou kromě pravidelných spojů i nové zastávky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy představily moderní motorový vůz Regio-Shuttle RS1 | Foto: Tomáš Adamec

Dělníci v těchto dnech dokončují poslední práce na nové železniční zastávce v pražském Kačerově. Vede k ní pěší cesta přímo od stanice metra.

Jak říká mluvčí pražské integrované dopravy Filip Drápal, stanice by měla cestujícím zkrátit přesun do jižní části Prahy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestující ve vlacích v Praze a jejím okolí čekají změny. Jaké, to zjišťovala Magdalena Medková

„Zároveň se zrychlí cesta i lidem, kteří dnes cestují třeba autobusem do oblasti Zbraslavi nebo Modřan, protože tím vlakem to bude v kombinaci s metrem podstatně rychlejší. Vlaky zde jezdí ve špičkách každých 30 minut a mimo špičky zhruba po hodině,“ upřesňuje Drápal.

Nová zastávky čekají na cestující i na dalších příměstských trasách. Vlaky budou zastavovat například v jižní části Chýně anebo na Podbabě v pražských Dejvicích. Tam doposud spoje stavěly jen ve směru z města.

„Teď se otevře i druhé nástupiště ve druhém směru a začnou zde zastavovat také rychlíky od Děčína a od Kralup nad Vltavou, takže všem lidem, kteří cestují ze severu, se zkrátí cesta zejména v oblasti Prahy 6,“ dodává mluvčí ROPID.

Z Prahy do Milovic častěji a rychleji

Optimistické jsou i nové jízdní řády. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského jak v Praze, tak i ve Středočeském kraji pojedou osobní vlaky častěji.

„Největší změna se bude týkat příměstské linky směrem z Prahy na Lysou nad Labem a do Milovic. Tam se o víkendech zkrátí interval z jedné hodiny na půl hodiny. Budou tam jezdit nové spoje z Prahy přímo do Milovic bez přestupu,“ popsal nejdůležitější změny Šťáhlavský.

Novinkou je také prodloužení trasy vlaků, které běžně jezdí ze Strančic do Prahy-Horních Počernic. V odpolední špičce pojedou totiž až do Čelákovic.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme