Nově zavedené mýto ztěžuje v Liberci provoz hromadné dopravy

Cestující v Liberci zažívají v souvislosti se zavedením mýta na rychlostní komunikaci protínající město velké problémy. Autobusy MHD, které ji doposud využívaly, musí nyní jezdit po objízdných trasách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobusová zastávka. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Značky se symbolem M se objevily i na hlavním tahu Libercem, který vede přes město a proto na ni autobusy dopravního podniku bez zaplacení mýtného nemohou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nově zavedené mýto ztěžuje v Liberci provoz hromadné dopravy

"Jsem hodně naštvaná, protože díky tomuto opatření musím všechno objíždět. Vadí mi, že autobus jezdí déle," rozzlobeně říká cestující, který využívá autobusové linky spojující liberecké městské čtvrtě s průmyslovou a obchodní zónou jih.

Na zavedení mýta přímo ve městě si stěžuje i ředitel libereckého dopravního podniku Jiří Veselka: "Já si osobně myslím, že oni vůbec nedomysleli, že se to takhle dotkne městské dopravy."

"Nejsou to jenom linky, autobusy nám najíždějí na jiné linky a z důvodu minimalizace přejezdů a časů mezi přejezdy také jezdí po rychlostní komunikaci. To všechno by padlo," podotýká ředitel.

Proto chce dopravní podnik spolu s městem a krajem požádat pro městské autobusy o výjimku. Jednat o tom budou právě dnes.

Podle předběžného stanoviska ministerstva dopravy s tím ale bude problém. Podle zákona musí mít vozidlo nad 3,5 tuny, tedy i autobusy, palubní jednotku a mýtné platit.

Ivana Bernáthová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme