Novoborské děti během 72 hodin rozjasnily město. Kontejnery ozdobily listím

Nový Bor na Českolipsku se dnes potřetí zapojil do celorepublikové akce s názvem 72 hodin. Přidal se tak k dalším více než dvou stovkám projektů, které zastřešuje Česká rada dětí a mládeže. Během tří dnů tak zúčastnění pomohou třeba vyčistit potok nebo uklidí městskou zeleň. Děti z novoborských základních škol a Domu dětí a mládeže se rozhodly zkrášlit centrum města. Cílem se staly fádně jednobarevné kontejnery na odpad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novoborské děti lepily na kontejnery obrázky kaštanů, žaludů i listí | Foto: Tomáš Mařas

Učitelka praktického vyučování Šárka Znamenáčková společně se svými žačkami připravila obrázky kaštanů, žaludů i listů ze samolepicí folie. Každý kontejner polepily přibližně padesáti barevnými obrázky, některé mají i žilkování. Příprava proto zabrala hodiny.

„My jsme se domluvily, dala jsme návrh a holky si vybraly listy, že se jim to téma líbí nejvíc. Je to i k podzimu a Nový Bor je město lesů, takže si myslím, že to není úplně od věci," vzpomíná na přípravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Při zdobení města doprovázel novoborské děti a učitele Tomáš Mařas

Práci jim komplikovaly bublinky, které při připevňování obrázků pod jejich povrchem vznikly.

Zkrášlit město se rozhodla ještě jedna skupina. V pátek odpoledne nazdobí další kontejnery.

„Asi nás oslovila výzva pořadatelů, a tak jsme vytvořili pracovní skupinu, kde jsme diskutovali, co by se dalo udělat. Vznikly tyto dva nápady. Pro příští rok bychom už zvolili něco dalšího. Budeme o tom přemýšlet," vysvětlila Jitka Kopáčková z novoborského odboru životního prostředí, proč se město rozhodlo do 72 hodin zapojit.

Pracovní skupiny letos rozveselily kontejnery podruhé. „První akci jsme měli výzdobu autobusové zastávky směrem na Sloup podzimními motivy,“ připomněla Jitka Kopáčková.

Děti v průběhu uplynulých tří let, kdy se město do akce zapojilo, ozdobily v centru města už sedm kontejnerů.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme