Novojičínští dobrovolníci dostanou za práci alespoň stravenku

Novojičínská radnice přilepší nezaměstnaným, kteří zdarma uklízejí ulice v rámci veřejné služby. Za každé čtyři odpracované hodiny budou dostávat sedmdesátikorunovou poukázku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znečištěné chodníky v Českém Brodě.

Znečištěné chodníky v Českém Brodě. | Foto: Jana Huzilová

Předtím, než ji Ústavní soud zrušil, pomáhalo v Novém Jičíně okolo stovky lidí měsíčně. Poté jejich počet rapidně klesl. Teď pomáhá udržovat pořádek patnáct dobrovolníků.

S vozíkem plným nářadí nepřestalo chodit do ulic ani po zrušení povinnosti veřejné služby patnáct dobrovolníků. Když nemohou najít práci, tak se cítí užiteční.

Město se proto rozhodlo jejich snahu ocenit.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Novém Jičíně natáčela redaktorka Jana Jeckelová

„Patnáct pracovníků docházelo pravidelně a nezištně, protože za to nic nedostávali. Chodili o svojí vlastní vůli pomoci městu, takže myslím, že i díky tomu jsme tu zimu dokázali zvládnout,“ říká Jaroslav Dvořák, sociálnědemokratický starosta Nového Jičína.

Dobrovolníky, kteří nezištně vykonávají veřejnou službu, začali odměňovat také v Karviné. Za jednu směnu tam dostávají padesátikorunovou stravenku.

Jana Jeckelová, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme