Novoměstská radnice ožívá oslavou tibetského Nového roku

Příznivci kulturního a duchovního odkazu Tibetu v Praze oslaví Losar, tedy tibetský nový rok. Oslavy mají podobu multikulturního festivalu, který začíná odpoledne na Novoměstské radnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajka Tibetu | Foto: Ladislav Bába

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, hudební vystoupení, představení, zájemci se seznámí i se současnou situací v Tibetu, budou k vidění i fotografie a mnoho dalšího. Akce se koná v různých částech radnice

Jak za pořadatele řekla Radiožurnálu Tereza Stárková, jako hlavní host vystoupí tibetský zpěvák Loten Namling, který publikum po celém světě seznamuje s hudebním odkazem Tibetu.

„Dále návštěvníci uvidí například novoroční buddhistický rituál či módní přehlídku tradičních tibetských oděvů,“ dodala.

Zájemci se podle ní mohou také zúčastnit výtvarných dílen, workshopů, meditace, tibetské masáže Kunye. „Anebo také ochutnat speciality tibetské kuchyně,“ doplnila.

Prostředky vybrané na akci budou použity na podporu tibetských dětí prostřednictvím humanitární organizace ASIA Onlus.

Podle tibetského kalendáře má nastupující rok číslovku 2139 a z hlediska východní astrologie je ve znamení vodního draka.

Pavla Dluhoschová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme