Novoměstští hoteliéři sázejí na sportovce a fanoušky, turistů je málo

Hoteliéry na Novoměstsku zachraňují od špatné sezony sportovci a jejich fanoušci. Zima bez sněhu podle provozovatelů spoustu turistů od cesty na Vysočinu odradila. Těší se proto, že vydělají na akcích v tamní Vysočina aréně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžování Skiareálu Lipno | Foto: Lipno Servis, s. r. o.

Kvůli špatnému počasí reportérka nepotkala žádného turistu. Provozní Michal Kalousek však nevěší hlavu. Doufá, že sportovní akce u nedalekého Nového Města přinesou penzionu štěstí.

Jen pár kilometrů od Vysočina arény leží penzion Sykovec. Zatím u budovy na Třech studních moc aut nestojí. A ačkoli jde o jednu z nejvýše položených obcí na Vysočině, jsou tam vidět jen zelené louky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nedostatek sněhu poznamenává sezonu hotelů na Vysočině, zjistila Andrea Bartůnková

„I přestože není sníh, věříme, že kapacita Zlaté lyže a dětské olympiády nějakou kapacitu přinese, přece jen nejsme daleko od Nového Města. Najíždí nám nějací sportovci o víkendu, ale kapacita určitě ještě je.“

Kalousek ale nespoléhá jen na sportovní akce, doufá, že konečně uvidí sněhové vločky, které by přilákaly více turistů.

„Ten sníh určitě chybí, ale věříme tomu, že to ještě přijde, že mráz z Ameriky dorazí.“

Turisté chybí i v samotném centru Nového Města na Moravě, kde se to jindy v tuto dobu jen hemží běžkaři i turisty mířícími na sjezdovku a dalšími, kteří mají rádi zimní sporty. Hotel Panský dům je přímo v centru města.

„Sníh nám teda chybí, turisti kvůli tomu ani nejezdí, jezdí jich jen troška a jsou z toho hodně zklamaní. Turistika je o hodně slabší oproti loňskému roku,“ potvrzuje zkušenosti hoteliérů provozní areálu Panský dům Ondřej Mádle.

Zlatá lyže ale podle něj alespoň částečně určitě pomůže, hosté hotel většinou zaplní. Stěžovat si naopak nemohou v hotelu Ski, který se nachází přímo u Vysočina arény. U něj je parkoviště plné.

Za sněhem vyjíždějí Češi do Alp. CK hlásí nárůst zájmu o desítky procent

Číst článek

„Díky naší poloze hotelu si stěžovat nemůžeme. Závody jsou tady každý týden, když teda není svěťák, ale jinak jsou tady sportovci, kteří trénují až do biatlonu,“ popisuje provozní Roman Jakubec s tím, že za šestnáct let, co v hotelu působí, zažil sezonu bez sněhu jen jednou. Zhruba před deseti lety. Teď ale mají plno a jezdí sem sportovci z celého světa.

„Máme zde padesát osob z ruského týmu, Ameriku, Itálii, Švýcarsko a přijede Ukrajina.“

Žádné speciální požadavky ani ti nejlepší sportovci podle Romana Jakubce nemají. K snídani jim stačí jáhlová kaše. A ani oběd není nijak výjimečný.

„Hodně kuřecí maso, zeleninová jídla, pečivo, ovoce, džusy. Nic zvláštního,“ dodává provozovatel.

Hoteliéři doufají, že jim v zatím špatné sezóně pomůžou nejen sportovní akce, ale konečně i sníh.


Zvětšit mapu

Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme